Aktualności

Drzwi wewnętrzne Lublin
2017-04-06
Dachówka Turmalin
2017-03-24
Podwyżki cen materiałów budowlanych!!!
2017-03-10
Okna Lublin - Promocja!!!
2017-03-03
Dachy Lublin
2017-02-16
Wyślij do nas e-mail: biuro@bartal.pl


Zadzwoń: 81 744 04 04

SUPERDEKARZ z certyfikatem

W miesiącu październiku pierwsi SUPERDEKARZE otrzymali certyfikat BRAAS, a w przeciągu kilku najbliższych miesięcy certyfikat otrzyma kolejnych 80 dekarzy, którzy są w trakcie lub przeszli proces certyfikacji.

Program certyfikacji dekarzy ma na celu przede wszystkim zmotywowanie dekarzy do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji oraz rozwijania umiejętności, wynikiem czego będzie wyodrębnienie wykonawców godnych polecenia. Jest to odpowiedź firmy BRAAS na rosnące zapotrzebowanie rynku na wykształconych specjalistów, którym bez obaw można powierzyć budowę dachu.   

- W interesie producenta jest wysoka jakość wykonawstwa. Tylko dach wykonany zgodnie ze sztuką dekarską pozwala w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają wysokiej jakości produkty. Dach źle zbudowany jest problemem dla producenta materiałów, bo zwykle w przypadku np. problemów z przeciekaniem, również jakość materiałów jest kwestionowana. Certyfikacja jest ukłonem w stronę wykwalifikowanych fachowców, których warto polecać – tłumaczy Grzegorz Barycki Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

Firma liczy, że Certyfikacja Dekarzy będzie pomocna przy wyodrębnieniu godnych zaufania fachowców. Natomiast Certyfikat będzie świadczył o bardzo wysokiej jakości prac oraz niejako będzie gwarancją niezawodności pokrycia dachowego jako całości.

Dzięki Certyfikatowi, każdy SUPERDEKARZ może liczyć na szczególne wsparcie firmy Monier Braas m.in. na bezpłatny serwis i doradztwo techniczne w skomplikowanych problemach technicznych, a każdy inwestor zyskuje pewność, że powierza dach sprawdzonemu specjaliście. 


BRAAS - DACHÓWKA LUBLIN - BRAAS - DACHÓWKA LUBLIN - BRAAS - DACHÓWKA LUBLIN

Lublin, 25.10.2013


Nowa dachówka z odpowietrznikiem

Monier Braas Sp. z o.o. z dniem 17 października 2013 roku wprowadza do swojej oferty nową wersję dachówki z odpowietrznikiem instalacji sanitarnej do dachówek ceramicznych Rubin 9V i Rubin 13V.

Różnica w stosunku do obecnej wersji polega na zastosowaniu wydłużonej, ceramicznej rury przyłączeniowej trwale związanej z dachówką. Rozwiązanie takie z powodzeniem sprawdziło się w dachówkach Sirius13 i Amber 12V. Nowa wersja dachówki z odpowietrznikiem instalacji sanitarnej będzie sprzedawana we wszystkich kolorach dachówek Rubin 9V i Rubin 13V

BRAAS - DACHÓWKA CERAMICZNA - BRAAS - RUBIN 13V - BRAAS - DACHÓWKA - RUBIN 9V

Lublin, 17.10.2013


Dachówka betonowa Romańska czarna

Ciągłe udoskonalanie swoich produktów to domena firmy BRAAS, dlatego co jakiś czas mamy możliwość przedstawienia Państwu nowych wyrobów tego cenionego producenta pokryć dachowych. BRAAS wyznacza nowe trendy i standardy na rynku dachówek ceramicznych jak i betonowych. Dlatego to właśnie spod skrzydeł tej marki wyszły najgładsze jak dotychczas dachówki betonowe dostępne na rynku, a produkowane w oparciu o technologię Cisar.Rozwinięciem technologii Cisar jest betonowa dachówka Romańska w kolorze czarnym. Dachówka ta jest najbardziej błyszczącą dachówką betonową dostępną na rynku. Dachówka Romańska w kolorze czarnym dzięki bardzo gładkiej powierzchni oraz połyskowi wkracza na terytorium zarezerwowane do tej pory dla dachówek ceramicznych. Jesteśmy przekonani, że nowa dachówka przebojem wejdzie na rynek pokryć dachowych i znajdzie wielu nabywców ceniących sobie doskonałą jakość, trwałość oraz estetykę wykonania.

Lublin, 10.07.2013


Dachówka Tegalit Protegon - Nowość !!!

Czy doskonała dachówka może być jeszcze lepsza? Jak pokazuje firma BRAAS jest to możliwe, a wszystko za sprawą najnowszych dachówek betonowych TEGALIT PROTEGON.

Nowe dachówki czerpią z tego co najlepsze i sprawdzone, a więc z rozwiązań dotychczas stosowanych dachówek betonowych Tegalit udoskonalonych najnowocześniejszymi  pigmentami. Dlatego też dachówki Tegalit Protegon odbijają do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne. Dzięki temu temperatura na spodniej stronie dachówek jest nawet o 10˚C niższa. Wpływa to w znaczący sposób na zmniejszenie nagrzewania się całego dachu.

Dachówki Tegalit są mocne. Beton to niesamowity materiał, z upływem
czasu ulega dalszemu utwardzeniu i dzięki temu dachówki betonowe dają opór gradom i ekstremalnym warunkom atmosferycznym.

Dachówki betonowe wyciszają dźwięki zewnętrzne o ok. 7 decybeli lepiej niż dachówki ceramiczne. To zmniejszenie ciśnienia dźwięku o ponad połowę. W ten sposób dachówki betonowe dają lepszą ochronę przed rosnącym obciążeniem hałasu z zewnątrz.

Protegon to uszlachetniająca warstwa wierzchnia dachówki odbijająca do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne, dzięki niej temperatura na spodniej stronie dachówki jest niższa o 10˚C.


14.02.2013


Nowy kolor rynien stalowych

Informujemy, że producenci doskonałej jakości systemów rynnowych firmy Lindab i Bratex (rynny Struga) wprowadzili do swojej oferty nowy kolor orynnowania, zbliżony do RAL 8019. Przypominamy, że obydwa wymienione orynnowania cechują się doskonałą estetyką, jakością i trwałością czego potwierdzeniem jest 30 letnia gwarancja.04.02.2013


Nowe produkty w ofercie LINDAB Rainlaine

Producent doskonałej jakości systemów rynnowych firma LINDAB wprowadziła do swojej oferty serię akcesoriów wzmocnionych, uzupełniających system rynnowy Lindab Rainlline, do zastosowania w budynkach przemysłowych i użyteczności publicznej. Elementy z serii Vandal STOP mogą być wykonane ze stali ocynkowanej (w tym również powlekanej) o gr 2 mm lub z 1,5 mm stali nierdzewnej. Mocowania i kratki czyszczaków są dostępne jedynie w wersji nierdzewnej. Specjalne wzmocnione elementy łączy się z rurami spustowymi zastosowanego systemu za pomocą końcówki odpływu (BUTK).

Oferta została rozszerzona o:

Wzmocniony czyszczak (stalowy) - Vandal 300 SLSWzmocniony odcinek rury spustowej ze zintegrowanym czyszczakiem - Vandal 850 SLSWzmocniony odcinek rury spustowej ze zintegrowaną wylewką - Vandal 850 UTK2 m wzmocniony odcinek rury spustowej ze zintegrowanym czyszczakiem SLS w dolnej części rury - Vandal 2000 SLS2 m wzmocniony odcinek rury spustowej ze zintegrowanym czyszczakiem SLS w częsci górnej - Vandal 2000 SLST2 m wzmocniony odcinek rury spustowej ze zintegrowaną wylewką UTK - Vandal 2000 UTK19.01.2013


PRZERWA ŚWIĄTECZNA !!!

Przerwa świąteczna w dniach 20.12.2012 - 03.01.2013

Zapraszamy ponownie w 2013 r.

Wszystkim naszym obecnym jak i przyszłym Klientom życzymy zdrowych, pogodnych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz hucznej zabawy Sylwestrowej i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2013 roku.

BARTAL s.c.


Podbitka dachowa Gamrat w nowych kolorach

Firma Gamrat wprowadziła do sprzedaży nowe kolory drewnopodobnych podbitek dachowych. Nowe podbitki to jesion i palisander, obydwa kolory dostępne są w wersji o podwyższonej odporności na promieniowanie UV. Podbitka Gamrat doskonale odwzorowuje kolory i kształt usłojenia drzewa oraz pasuje do większości stolarki okiennej dostępnej na rynku.Wykonane z wysokogatunkowego pcv podsufitki Gamrat to trwałe i estetyczne wykończenie każdego domu. Podbitka Gamrat charakteryzuje się małym ciężarem, szybkością montażu oraz bardzo łatwą, nie wymagającą konserwacji eksploatacją. Oferowana przez nas podsufitka jest odporna na działanie wilgoci, grzybów, pleśni oraz utrudnia budowanie gniazd przez ptaki i owady.

Informację na temat szczegółowej oferty dotyczącej podsufitek dachowych oraz pozostałych oferowanych przez nas produktów można uzyskać w siedzibie naszej firmy mieszczącej się w Lublinie, przy ul. Diamentowej 5 (teren Agromy).

31.08.2012


Promocja rolet i akcesoriów okiennych Velux

Przypominamy iż w dalszym ciągu trwa letnia promocja akcesoriów okiennych firmy Velux. W ramach promocji można uzyskać zwrot do 200 złotych za zakup rolet rolet zaciemniających manualnych DKL i DFD, rolet dekoracyjnych manualnych RFL, markiz: manualna MHL i MAL.

Warunkiem koniecznym do skorzystania z promocji jest zakup promocyjnych akcesoriów okiennych firmy Velux, oraz wypełnienie kuponu promocyjnego i odesłanie go wraz z kserokopią faktury zakupu na adres organizatora promocji - firmy Velux Polska Sp. z o.o. Każdy uczestnik promocji może zgłosić maksymalnie cztery produkty. W promocji biorą udział produkty zakupione w terminie 15 maj do 15 września 2012.  Dokładne szczegóły dotyczące promocji dostępne są w siedzibie naszej firmy oraz na stronie www firmy Velux.

18.07.2012


Nowa dachówka ceramiczna AMBER 12V


W dniu 02.07.2012 w ofercie Monier Braas Sp. z o.o. pojawiła się nowa dachówka ceramiczna AMBER 12V. Jak czytamy na stronie producenta dachówka ta jest udoskonaloną wersją dachówki ceramicznej Sirius 13, która była prawdziwym hitem rynkowym.
Dachówka Amber 12V występuje w czterech matowych kolorach, ceglasta angoba, miedziana angoba, brąz angoba, antracyt angoba. Dachówka ceramiczna Amber 12V to również doskonałe, zaokrąglone kształty, łagodne krawędzie oraz bardzo gładka powierzchnia dająca efekt pięknej fali. Dachówka Amber to najlepszy wybór dla wymagających klientów zarówno na nowe, jak i remontowane obiekty.

Nowy kształt dachówki pozwolił na osiągnięcie dużej swobody przesuwu – do 30 mm oraz osiągnięcie niewielkiej wagi pojedynczej dachówki. Jednocześnie utrzymane zostały bardzo wysokie reżimy produkcyjne i jakościowe znane z dachówki Sirius 13, w tym bardzo cenione przez inwestorów barwienie w masie dachówek w ciemnych kolorach.

Podstawowe dane techniczne dachówki Amber 12V.
  • Długość krycia (łatowanie): ok. 330 – 360 mm
  • Średnia szerokość krycia: ok. 225 mm
  • Zapotrzebowanie na m2: ok. 12,4 – 13,5 szt.
  • Waga 1 sztuki: ok. 3,6 kg
  • Najmniejsze zalecane pochylenie połaci dachu: 16°

02.07.2012